Güneş Platformu Buluşmaları Başlıyor

18.09.2018 14:20
  •  A 

Nisan ayı 2018 itibariyle İzmir merkezli Türkiye geneli olarak yayın hayatına başlayan Güneş Platformu Dergisi ve sektörün yeni haber sitesi www. gunesplatformu.com ‘un aktif olarak sektörel yayıncılığa adım atması süreciyle birlikte başlayan Güneş Platformu grubu üyelerinin bir araya geldiği geleneksel buluşmalar Eylül Sonunda star alıyor.

 

Nisan ayı 2018 itibariyle İzmir merkezli Türkiye geneli olarak yayın hayatına başlayan Güneş Platformu Dergisi ve sektörün yeni haber sitesi www. gunesplatformu.com‘un aktif olarak sektörel yayıncılığa adım atması süreciyle birlikte başlayan Güneş Platformu grubu üyelerinin bir araya geldiği son toplantı Mayıs ayında yapılmış sonrasında ada yaz sezonu arası verilmişti.

Çiğli OSB'de gerçekleştirilen ve güneş dostlarının bir araya geldiği kahvaltılı sohbet toplantılarında Sektöre ilişkin gelecek öngörüleri başta olmak üzere, güneş enerjisi, yenilenebilir ve temiz enerji bileşenlerinin geleceği tartışmaları yanında sektörel güçbirliğine de imza atılıyor.

 

Güneş Platformu Başkanı Kasım Kutlu, 20 yıldır bu alanda mücadele verdiklerini ve sektörün gelişmesi çaba harcadıklarını belirterek, "Daha alınması gereken çok yol var. Hiç yol almadık diyemeyiz. Ancak gelişmeler henüz bizim istediğimiz boyutta değil. Biz ülkemizin enerji açığı ve ülkemiz geleceği açısından çok stratejik bir konu olarak gördüğümüz güneş enerjisine yönelik çalışmalara yılmadan bıkmadan devam edeceğiz. Dileğimiz; devletimizin bu sektörün önünü açacak tüm mevzuat değişikliklerini hızlıca yaparak, ülkemizin ekonomisine devasa katkı sağlayacak bu gelişmelerin zaman kaybetmeksizin gerçekleştirilmesidir" diye konuştu.  

 

Kutlu, Yaz arası verdikleri Güneş Platformu buluşmalarına Eylül sonu itibariyle yeniden start verdiklerini belirterek, "Sezonun ilk toplantısını 29 Eylül Cumartesi günü sabah kahvaltı buluşmaları ile yeniden bir araya gelerek sektörde ki gelişmeleri ele alacağız" açıklamasında bulundu.